ORTAOKUL EĞİTİMİ

Proje Tabanlı Öğrenme Yöntemi

Ortaokul Eğitiminin Önemi

Ortaokul dönemi, derslerdeki akademik içerik ve düzeyin farklılaştığı, öğrencinin çok sayıda ders çeşidi ile karşılaştığı bir süreçtir. Ayrıca yapısı itibarıyla ulusal sınav sürecine hazırlık dönemini de kapsamaktadır. Çocukluktan çıkılmaya başlanan ve ergenliğe geçiş dönemi olan ortaokul süreci boyunca yetişkin yaşamına adım atmak için gerekli olan bilgi, beceri ve tutumların da kazanılması hedeflenmektedir.

Ortaokul Eğitim Yaklaşımımız

Ortaokulda “Dünya Benim Proje Alanım” yaklaşımını benimseyen öğrenciler, dünya vatandaşı olma yolunda hayatı farklı yönlerden tanımalarına aracılık edecek dersler alırlar. Öğrencilerin, 21. yüzyılın gerekleri olan bilgiyi arama, veriyi okuyabilme, öğrenmeyi öğrenme gibi nitelikleri kazanarak, kendilerini gerçekleştirmeleri ve dünyayı anlamaları hedeflenmektedir.

“Dünya Benim Proje Alanım”

Öğrenciler, akademik birimlerin hazırladığı disiplinler arası programla, branş düzeyinde temel kazanımlar edinirken, bilimsel çalışmalarla ulusal ve uluslararası platformlarda yer alırlar. 7.sınıftan itibaren Millî Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu merkezî sınava hazırlık çalışmaları başlamaktadır. 8.sınıfta yoğun etüt programı, deneme sınavları ve tatillerde de devam eden Millî Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu merkezî sınava hazırlık programlarıyla başarılı bir şekilde liseye hazırlanırlar.

Proje Tabanlı Öğrenme Yöntemi

Proje Tabanlı Öğrenme Yöntemi ile öğrenciler; Eleştirel düşünme (Critical thinking) Karar verme, problem çözme, zaman yönetimi, iş birliği ile çalışma ve uzlaşma, üretim yapabilme sunum yapabilme ve ikna edebilme becerilerini kazanmaktadır. Proje Tabanlı Öğrenme, 5 ve 6. sınıfta uygulanan bir yöntemdir. Ölçme-Değerlendirmede, Rubrik yöntemi de destekleyici olarak kullanılmaktadır.

Bursa Büyük Kolej’de Değerler ve Karakter Eğitimi; Milli ve Manevi değerlerini doğru şekilde bilen ve yaşayan, geleceğe yön verecek bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil, yeni neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkün olacağı bilinciyle hareket etmektir. Yaşadığımız yüzyılda artık bilgiye ulaşmak hiçte zor değil. Eğer bu bilgi becerilere karakter eğitimi ile “değer” katılırsa insanlığa mutluluk vereceğine inanıyoruz.
• Bursa Büyük Kolej’de Değerler ve Karakter Eğitimi; sıkıştırılmış bir eğitim değil, öğrencinin anaokulundan başlayarak ve her yıl üzerine yenilerini katarak yaşamı boyu devam eden, okulunda, evinde ve sosyal hayatının her alanında varlığını sürdüren bir eğitimdir.
• Sahip olduğumuz liyakatli eğitim kadromuz tarafından oluşturulan değerler ve karakter eğitimi müfredatımız ile her ay farklı değerlerimizi kısa film, drama, yarışmalar ve çeşitli uygulamalarla ele alarak, öğrendiklerimizi kazanıma dönüştürüyoruz.

 

Bülten

İstiklal Marşı 100 Yaşında

0
On kıta bir vatan, ilelebet İstiklâl!

Okulumuzda Dezenfektan Çalışmaları

0
Öğrencilerimizin daha temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim görebilmeleri için, okulumuzda her akşam genel temizlik yapılmakta, her çarşamba ve pazar günü okulumuz yüksek etkili...

Öğrencilerimiz Türkiye – Fransa Maçı’nda

0
Bursa'nın büyüklerinden Türkiye'mize başarılar. Öğrencilerimiz Torku Arena Stadyum'unda milli takımımızı desteklediler.

Öğrencilerimiz Tıp ve Mühendislik Fakültelerini Ziyaret Etti

0
Bir grup öğrencimizle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi İyi Hekimlik binası simülasyon merkezi ve Mühendislik Fakültesini gezdik. 👏🏼👍🏻

Büyük Aile İftar’da

0
BÜYÜK AİLE iftarda..👏🏼 Bursa Büyük Eğitim Kurumları olarak geleneksel 2. İftarımızı da gerçekleştirdik. Her sene daha da güçlü mutlu yarınlar için büyüyerek devam etmemiz dileğiyle👍🏻