Hakkımızda

Gelişen bir toplum için eğitimin şart olduğu bilinciyle ve iyi bir gelecek için iyi bir eğitimin gerekliliğine inanarak, çağdaş, Atatürkçü, uzman kadrosu, içeriği güçlü yayınları, teknolojik gelişmelere paralel olan öncü uygulamalarıyla Bursa Büyük Kolej olarak;

Hedefimiz:

Öğrencilerimizi istedikleri okullara yerleştirmenin yanı sıra gelecekte söz sahibi olacak, kişilikli, donanımlı, üretken bireyler yetiştirmek, onları daha iyi yarınlara taşımaktır.

Misyonumuz:

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı,
Bilim ve teknolojinin farkında,
Doğru düşünen, okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan,
Değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,
Başarılı olmayı ilke edinen,
Sınav sisteminin amacına yönelik bilgi ve donanıma sahip,
İnsanlığa ve içinde yaşadığı topluma faydalı, üretken, duyarlı, bilinçli ve sorumluluk duygusu olan çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.
Eğitim-öğretim dönemi boyunca yapılacak çalışmalar sınava hazırlanan öğrencilerin ve sınava öğrenci hazırlayan velilerin beklentileri de gözetilerek programlanmıştır.

Öğrencilerimizin basarısını desteklemek ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için;
TYT/AYT/YÖS/YDS ve LGS‘de Öğrencilerimizin karşılaşacağı tüm sorularla ilgili konuları ve sınavda karşılaşacağı soruların benzeri binlerce sorunun çözümünü öğretiyoruz.
Öğrencimizin sınava etkin ve doğru hazırlanmasını sağlayacak, dışarıdan ek kaynak aratmayacak ve tüm ihtiyaçlarına cevap verecek dokümanla destekliyoruz.

Öğrencimizin yeterince öğrenemediği konularla ilgili ek çalışma yapıyoruz.
Öğrencilerimize, uygulanan sınavlar sonrasında eksikliklerini belirleyip eksikliklerin giderilmesi amacıyla ek çalışmalar düzenliyoruz.